Dita e parë:
Nisja nga Tirana  me avion drejt Parisit. Mbërritja rreth orës 09:00. Pas takimit me guidën tonë lokale nisemi drejt hotelit dhe pas akomodimit dreka. Pasdreke do te  vizitojme Harkun e Triumfit  i cili ben pjese ne monumentet kryesore per tu vizituar ne  kryeqytetin francez. Do vizitojme Champs Elysée. Darka ne hotel dhe pas darka e lire te shijoni qytetin individualisht.
Dita e dytë:
Mëngjesi në hotel dhe pas mengjesit nisemi drejt qendres se qytetit ku do te vizitojme Kullen Eiffel  dhe sigurisht qe nuk mund te leme pa provuar eksperiencen e te shetiturit me barke mbi Sene ku do te mund te informoheni ne gjashte gjuhe te ndryshme mbi historikun e disa prej lagjeve apo vendeve me te njohura te qytetit. Pas dreke i drejtohemi Quartier Latin dhe Notre Dame, l’Ile Saint-Louis, Saint Michel. Darka ne hotel dhe pasdarke do te mund te shijojme jeten e nates pariziene.
Dita e tretë
Pas mëngjesit në hotel për adhuruesit e artit kemi rezervuar nje paradite ne tempullin e arteve ne muzeun e Luvrit dhe pas tij nje shetitje ne Jardin de Tuileries dhe Place de la Concorde. Pas dreke ne lagjen La Defense, lagjja qe njihet edhe si New Yorku francez per shkak te struktures disi ndryshe nga pjesa tjeter e qytetit. Ku do te mund te beni shopping ne qendren e madhe tregtare nentoksore qe eshte nen majen e kulles se Defense. Darka ne hotel dhe pas saj Moulin Rouge dhe  Quartier “special” Pigalle
Dita e katërt
Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt katedrales Sacré Coeur dhe pas saj drejt sheshit te artisteve  dhe Operas – Place vendome. Pasdreke behet takimi dhe nisja drejt aeroportit Charles de Gaulle dhe qe aty drejt Tiranes.

-fluturimi me avion Tirane-Paris -Tirane
-hoteli me mengjes
-guide profesionale gjate gjithe kohes se qendrimit.
-transfertat aeroport-hotel-aerport

549 €/personi

 

Contact us

For Air Ticketing

Tel: 355 4 2240819

Email: ticketing@toptour.al

 

For Hotel reservation & Outgoing Tour

Tel: 355 4 2240819

Mob: 355672035077

Email: sales@toptour.al

            reservation@toptour.al

 

For Incoming Tour

Tel: 355 4 2240819

Mob: 355692036077

Email: eliana.bakiri@toptour.al

              info@toptour.al

Connect with us

Sign up today and never miss another deal again!


Partnerë :

      

About us

Our field of expertise runs on:

1-Hotel reservations in and outside Albania 
2-Box office
3-Logistic
4-Events
5-Tourism
6-Insurance