Dita e parë: Nisja nga Rinasi me avion. Pas mberritjes ne aeroportin e Budapestit, ku na pret autobusi me te cilin do bejme nje shetitje neper qytet dhe do te vizitojme edhe Kodren Gellert, me nje pamje fantastike. Per ata qe deshirojne te kalojne nje nate te paharueshme rekomandojme nje darke dhe shetitje me anije ne lumin Danub. Darka dhe pas darke levizje e lire per kedo qe do te shijoje Budapest by night.
Dita e dytë:Mëngjesi “Open Buffet” në Hotel. Në orën 08:30 do të nisemi per ne  qendrën e qytetit ku do te mund te vizitojme disa nga monumentet perfaqesuese si;Kishen e Matiasit, kompleksin e Pallatit mbreteror dhe Bastionin e Peshkatareve, monumente te cilat perfshihen ne lagjen ‘Kala’. Ne mesdite do vizitojme Parlamentin, pallatin e Gresghamit  dhe Akademine, monumente te cilat ndodhen ne sheshin e Akademise. Darke opsionale. Pas darke eksploroni Budapestin by night.
Dita e tretë :Mengjesi “Open Buffet” ne Hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Bratislaves, ku parashikohet te mberrijme pas rreth 2 oresh udhetim. Ne qender te qytetit do te mund te shohim ndertesat karakteristike te shek 14 – 15. Ne qendren e vjeter te qytetit eshte e vendosur gjithashtu edhe muzeu i qytetit. Do te mund te vizitojme Keshjellen  Spis vetem 6 minuta nga qendra e qytetit. Dreka e lire dhe pasdreke nje vizite e Katedrales se St Martin. Pasdite nisemi drejt Vienes, akomodimi ne hotel ne Viene
.
Dita e katert:Mengjesi “Open Buffet” ne Hotel dhe pas mengjesit nisemi drejt qendres se qytetit. Ne Vjene do te kemi mundesi te vizitojme Pallatin e Mbretereshes SISI, Bashkine e qytetit, Parlamentin. Pasdreke nisja per ne Budapest. Akomodimi dhe darka ne hotel dhe pasdarke e lire.
Dita e pesteMengjesi “Open Buffet” ne Hotel, pas mengjesit kohe e lire per te shijuar nje kafe ne qender te qytetit dhe nisja per ne aeroport. Mbasdite vone behet nisja me avion drejt Tiranes, ku parashikohet te mberrihet ne darke.


Transporti Tirane – Budapest – Tirane
Akomodimi ne hotel me 4 * me mengjes
Transfertat e brendshme me autobus komod
Guide profesionalle ne te gjithe ditet e qendrimit.

 

 

459 €/personi

 

 

Contact us

For Air Ticketing

Tel: 355 4 2240819

Email: ticketing@toptour.al

 

For Hotel reservation & Outgoing Tour

Tel: 355 4 2240819

Mob: 355672035077

Email: sales@toptour.al

            reservation@toptour.al

 

For Incoming Tour

Tel: 355 4 2240819

Mob: 355692036077

Email: eliana.bakiri@toptour.al

              info@toptour.al

Connect with us

Sign up today and never miss another deal again!


Partnerë :

      

About us

Our field of expertise runs on:

1-Hotel reservations in and outside Albania 
2-Box office
3-Logistic
4-Events
5-Tourism
6-Insurance